O nás

Název naší CHS vznikl podle místa našeho bydliště, městské části Tábora zvané „Klokoty“, které bylo v minulosti nazýváno Hora Klokotská. Odtud tedy název stanice z Klokotské Hory.

Od ledna 2009 jsme registrovanou mezinárodní chovatelskou stanicí psů a členem Českomoravské kynologické unie (ČMKU) a mezinárodní kynologické federace FCI.

Od července 2009 jsme registrovanou mezinárodní chovatelskou stanicí koček a členem sdružení chovatelů koček (SCHK) a mezinárodní organizace chovatelů koček FIFe.

Chov psů

S chovem psů začala Lucka již v mládí, kdy měla doma jezevčíky a poté 2 německé ovčáky.

První vlastní fenu si pořídila v roce 2000. Byla to její vysněná rotvajlerka „Eiry od Březového potoka“ (Gira). Naštěstí se výběr povedl a Gira měla výbornou povahu, byla hodná a poslušná. Vzhledem k tomu, že jsme v tuto dobu neměli ambice k chovu rotvajlera, byla naším domácím mazlíkem a ochráncem. Bohužel pro nemoc se dožila pouze 7 let.

Pro ty nejlepší vlastnosti a zkušenost s Girou byla volba další členky domácnosti byla jistá. V roce 2008 jsme si přivezli opět fenku rotvajlera „Neru“S Nerou vyrůstali obě naše děti i další zvířecí členové naší rodiny, jako kočky a čivava.

Již delší dobu jsme i koukali po majestátném plemenu Cane Corso. Tak dlouho jsme o něm uvažovali, až jsme se nakonec v prosinci 2014 rozhodli rozšíti smečku o fenku „Honey Dorican“, kterou jsme si přivezli z Českých Budějovic.

Na sklonku roku 2016 jsme se díky nemoci museli bohužel rozloučit s naší Nerinkou. I přes všechny okolnosti jsme byli rozhodnuti, že si domů přivedeme dalšího rotvíka, i když tentokrát již s ocáskem… ;o)

A tak jsme si 1.1.2017 vyhlídli a přivezli z chovatelské stanice Monty Black v Kadani fenku rotvajlera „ORA Monty Black“.

Chov koček

S chovem koček jsme začali v roce 2009, kdy si Lucka vyhlídla 2 nádherné kočičky plemene Britské krátkosrsté kočky. Hned v roce 2009 se podařilo u obou koček odchovat koťátka a jednu kočičku jsme si nechali.V roce 2010 jsme ještě stihli jeden vrh, ale bohužel koncem roku 2010 jsme i přes dlouhé rozhodování a s těžkým srdcem z vážných rodinných důvodů museli všem našim kočkám najít nový domov.

Vzhledem k tomu, že jsme si na kočičí smečku již docela zvykli, bylo otázkou času, kdy si pořídíme nového kočičího parťáka. A tak u nás v roce 2012 našla nový domov kočka plemene Devon Rex PENELOPA Gold Sphynx, kterou naše děti přejmenovali na Mafíka.

Vzhledem k její úžasné povaze a naší touze po koťátkách a jejich řádění jsme se rozhodli, že se pokusíme obnovit chov koček v naší stanici.

Tak v roce 2016 padlo rozhodnutí pro pořízení velmi zajímavého a unikátního plemene Sphynx a domů jsme si přivezli kočku ULTRU Maria Leone. U Ultry se podařilo na podzim roku 2017 odchovat 1. vrh koťátek Sphynxe.
Vzhledem k mladému věku Ultry jsme zvažovali i dalšího parťáka, s kým by si mohla hrát a blbnout. Náhoda tomu chtěla a narazili jsme na kotě Devon Rexe CHIMÉRU. Učarovala nás na první pohled nejen pro svůj vzhled a jméno, ale také tím, že je to právě Devonka jako „naše dáma Mafina“. Tak jsme si ji v létě 2017 přivezli a těšíme se, co z ní vyroste a zda se podaří odchovat nějaké koťátka.

Nedlouho poté, co jsme si domu přivezli Chiméru, jsme dostali možnost přivést další kotě ISABELLU. A byl to dobrý tip i výběr. ISABELLA je velice mazlivá a upovídaná, ale vytvořili s CHIMÉROU sesterskou dvojici a tak nás každý den dokáží pozitivně nabít i překvapit.

Pin It on Pinterest

Share This